Ted Gibi Konuş (kitap önerisi)

” Dünyanın En İyi Beyinlerine Göre Topluluk Önünde Konuşmanın 9 Sırrı ” sloganı ile yayınlanan bu kitabı sunumlarınızı daha etkili ve akılda kalıcı olması adına tavsiye ediyorum.

TED nedir; TED, her iki yılda bir Kaliforniya, Monterey’de düzenlenen bir konferanstır. Bu konferansın varoluş amacı, farklı alanlardaki ileri derecede bilgi sahibi kişilerin bilgi alışverişine zemin oluşturmaktır. (Vikipedi).
TEDx ise “payIaşmaya değer fikirler”in dile getirildiği yerel bir programdır. 

Kitap hakkında biraz daha fikir vermesi adına giriş kısmında ufak bir alıntı ;


lnternette en iyi sunumları ücretsiz olarak yayınlanan dünyaca ünlü TED (Teknoloji, Eğlence, Dizayn) konferansları, yüzlerce TED sunumunun bilimsel analizi, TED’in en sevilen konuşmacılarıyla doğrudan söyleşiler ve benim dünyanın en beğenilen markalarının liderlerine ilham veren ve yıllar süren koçluğumdan derlenen kişisel içgörülerim sayesinde, bunu artık yapabilirsiniz.

TED Gibi Konuş, daha fazla güven ve yetkiyle konuşmak isteyen herkes için. Sunum yapan, ürün ve hizmet satan ya da ilham almaya ihtiyacı olan insanlara liderlik eden herkes için. Eğer paylaşmaya değer fikirleriniz varsa, bu kitaptaki teknikler, o fikirleri hiç hayal etmediğiniz kadar ikna edici biçimde işleyip iletmenize yardımcı olacak

Ted Gibi Konuş

Çeviri olan bu kitabın içerisi ise:
BÖLÜM: Duygusal
1- İçinizdeki Ustayı Çıkarın
2-Hikaye Anlatma Sanatında Ustalaşın
3- Sohbet Edin

BÖLÜM: Yeni
4-Bana Yeni Bir Şey Öğretin
5-Ağızları Açık Bırakan Anlar Yaratın
6-Neşelenin

BÖLÜM: Akılda Kalıcı
7-18 Dakika Kuralına Bağlı Kalın
8-Çoklu Duyusal Deneyimlerle Zihinsel Bir Resim Boyayın
9-Şeridinizde Kalın

Kitabı internet üzerinden temin edebilirsiniz.